A Gamma Digital Kft. 2018. évben Zalotay Péter Diplomadíjat alapított, melyre az Óbudai Egyetem azon jeles minősítésű szakdolgozatot vagy diplomatervet benyújtó, nappali tagozaton végzett hallgatói pályázhatnak, akik dolgozatukat 2021. évében vagy a 2022. januári záróvizsga időszakban védték meg az alábbi intézetek egyikében.
  • KVK Automatika Intézet
  • KVK Műszertechnikai és Automatizálási Intézet
  • BGK Mechatronikai és Járműtechnikai Intézet

A pályázaton az alábbi témakörökkel foglalkozó dolgozatok vehetnek részt:

• Programozott ipari automatizálás
  • Járművillamossági és járműelektronikai technológiák
  • Mechatronikai rendszerek

A díj Zalotay Péter, az Óbudai Egyetem néhai oktatójának portréjával díszített érem alakú bronz emlékplakettel, valamint pénzjutalommal jár. A pályázatokat a Gamma Digital Kft. vezető mérnökei bírálták el. Idén három hallgató került díjazásra.

Schönhardt Gergő (BGK Mechatronikai és Járműtechnikai Intézet) dolgozatának címe:
Laboratóriumi segédeszköz fejlesztése szabályozások bemutatásához
Konzulense: Varga Bence

Wittmann Brúnó (KVK Automatika Intézet) dolgozatának címe:
Pozíciószabályozási feladat PID szabályozóval
Konzulense: Lamár Krisztián

Burovincz Máté (KVK Műszertechnikai és Automatizálási Intézet) dolgozatának címe:
Motorizált asztal készítése mikroszkópos fotózáshoz
Konzulense: Borsos Döníz