Mikroelektronikai és Technológia Tanszék

A Mikroelektronikai és Technológia Tanszék előd intézete 1979–ben jött létre a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán. Jelenlegi funkcióját több átszervezés alakította ki, melynek eredményeként a kor – és a változó iparszerkezet – igényeinek megfelelően változtatta meg oktatási profilját. Ennek tudható be, hogy a közkedvelt Alkatrész szakirány később Mikroelektronika és Technológia néven folytatódott.

Ezen elnevezések alatt a mikroelektronikai áramkörök, szenzorok, beavatkozók, félvezető alapú technológiák, illetve világítástechnikai eszközök, komplex világítási rendszerek tervezési megoldásai, alapvető radiológiai és fiziológiai hatások, ezekhez kapcsolódóan pedig minőségbiztosítási és környezetvédelemi témákat taglaló kurzusokat biztosított az érdeklődő hallgatóknak. Egészen a 2023/24-es tanévben bevezetésre kerülő F tanterv indulásáig. Ebben ugyanis már nem jelenik meg önálló specializációval a tanszék, de szinte az összes specializációban fontos szerepet kapnak a tanszék differenciált szakmai ismeretek biztosító tárgyai.

A Világítástechnikai, Színpadtechnikai és Orvostechnikai szakirányú továbbképzési szakok, melyeket a tanszék kezel, biztosítják továbbra is a piaci, ipari igényeket kielégítő képzések folytonosságát mind a szenzorikai, mind pedig a világítástechnikai területeken. Ezt tovább erősítik széles spektrumú ipari kapcsolatai is, melyekhez kapcsolódóan projekt, szakdolgozat és diplomamunka témákat is fel tud ajánlani.

További fontos küldetése a tanszéknek a villamosmérnöki szakmai alapozó tárgyak gondozása és oktatása az alap- és mester szakokon. Ide tartozik az anyagismeret, anyagtudomány, minőségbiztosítás, környezetvédelem, biztonságtechnikai alapok, elektronika, de az F tantervben megjelenő komplex vizsgák kezelése is.

A tanszék weboldala: http://mti.kvk.uni-obuda.hu/