• 2021/10/24

Felhívjuk a hallgatók figyelmét, hogy 2021. október 25-n (hétfőn) és 2021. október 27-n (szerdán) a Tanulmányi Osztály a józsefvárosi telephelyen ZÁRVA tart!

• 2021/10/22

A KVK Tanulmányi Osztálya tanulmányi előadót keres a józsefvárosi irodájába!

Részletek: Tanulmányi előadó álláshirdetés

• 2021/10/04

A Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon a 2021/2022. tanév I. (őszi) féléves Diákigazolvány érvényesítő matricákat 2021. október 11. hétfőtől lehet átvenni a Tanulmányi Osztályon, ügyfélfogadási időben!

Felhívjuk mindenki figyelmét, hogy a 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése alapján a veszélyhelyzet ideje alatt lejárt matricák ebben a félévben még mindig érvényesek!

Emellett az érvényesítő matricák átvételekor be kell tartani az alábbiakat:

-       a Tanulmányi Osztály irodájába történő belépés előtt a folyosón kihelyezett kézfertőtlenítő használata kötelező (a diákigazolványt is fertőtleníteni kell!),

-       az átvétel igazolásához minden hallgató hozzon magával kék színnel író tollat.

Akik most (ebben a félévben) igényeltek diákigazolványt várják meg, míg a tanulmányi ügyintéző értesíti őket, hogy megkaptuk a diákigazolványt, s akkor jöjjenek majd be azt átvenni – immár az érvényesítő matricával együtt.

Mindannyiunk érdeke, hogy kerüljük a felesleges sorban állást!

A NEK azonosító és a diákigazolvány igénylésének pontos menete az alábbi oldalon olvasható:

• 2021/09/29

A KVK Tanulmányi Osztálya tanulmányi előadót keres a józsefvárosi irodájába!

Részletek: Tanulmányi előadó álláshirdetés

• 2021/08/23

Felhívjuk a hallgatók figyelmét, hogy 2021. augusztus 25-n (szerdán) a Tanulmányi Osztály mindkét telephelyen ZÁRVA tart!

• 2021/07/28

Regisztrációs hét programja a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon
    a villamosmérnöki BSc magyar nyelvű képzés nappali tagozatos hallgatói számára

• 2021/07/19

A telc Hungary, a TELC vizsgarendszer magyarországi vizsgaközpontja előtesztelést tart az Óbudai Egyetem hallgatói számára 2021. szeptember 2-án csütörtökön német és angol nyelvből B1, B2, C1 szinten. A próbavizsga az előzetes tervek szerint Budapesten és Székesfehérváron kerül lebonyolításra.

A próbavizsga mindenképpen előnyt jelent az Ön számára, mert:

• felmérheti az aktuális nyelvtudását;

• a teljesítményről részletes értékelést kap;

• a teszt megírása kiváló gyakorlási lehetőség az éles nyelvvizsga előtt;

• megismerheti a TELC vizsga feladattípusait, tartalmát, szerkezetét.

A vizsga személyes jelenléttel kerül lebonyolításra.
    Teljes időtartama 3 óra 80 perc papír-alapú + 80 perc számítógépes online feladatsor. A kettő között 20 perc szünet.
    A próbavizsga egynyelvű, ezúttal csak írásbeli, felépítése: olvasott szövegértés, hallott szövegértés, íráskészség, nyelvtani teszt.
    A feladatlapokat a TELC németországi központjában fogják javítani, ezért az eredmények a próbavizsgát követően 2-3 hét múlva várhatók.

A próbavizsgára előzetesen jelentkezni az alábbi linken elérhető MS Teams űrlap kitöltésével lehet 2021. augusztus 22. vasárnap 23:59-ig:

Egy fő csak egyszer töltheti ki a jelentkezési lapot, és csak egy vizsga típusra jelentkezhet.
    Az online vizsga megtartásának minimális létszáma 25 fő B1, 25 fő B2 és 15 fő C1 vizsgázó. Felső korlát nincs.
    A vizsga pontos helyszínéről és időpontjáról a jelentkezések lezárása és a csoportbeosztások elkészítése után küldünk értesítést.

A TELC nyelvvizsgáiról további információt kaphat a https://telc.hu/ honlapon.

A próbavizsga lebonyolításával kapcsolatban Győriné Kontor Éva tanárnőtől gyorine.eva@uni-obuda.hu e-mail címen kérhet tájékoztatást.

• 2021/07/18

A Kar által a Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra felterjesztett hallgatók az alábbi fájlban megtekinthetők:

• 2021/07/13

Felhívjuk a hallgatók figyelmét, hogy 2021. július 13-n (kedden) a Tanulmányi Osztály a józsefvárosi telephelyen 12:00 órakor, az óbudai telephelyen 12:30 órakor bezár!

• 2020/12/21

Felhívjuk a hallgatók figyelmét, hogy 2020. december 23-n (szerdán) a Tanulmányi Osztály mindkét telephelyen ZÁRVA tart!