Pályázati felhívás

demonstrátori megbízásra a 2022/23. tanév II. félévére.
Az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara - az Óbudai Egyetem demonstrátori rendszerről szóló szabályzata [1] (az Óbudai Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzata III. kötet, az Óbudai Egyetem Hallgatói Követelményrendszerének 4. melléklete) alapján – pályázatot hirdet demonstrátori feladatkör betöltésére a 2022/23. tanév II. félévére.

I. Megpályázható helyek [2]

Tanszék neve

foglalkoztatás időtartama összesen [3]

Automatika Tanszék
Villamosenergetika Tanszék
Automatika Tanszék
Villamosenergetika Tanszék
Híradástechnika és Infokommunikáció Tanszék
Műszertechnikai és Automatizálási Tanszék
Mikroelektronikai és Technológia Tanszék
Természettudományi Tanszék
Dékáni Hivatal
20 óra/hét/hivatal

II. A pályázat feltételei

Demonstrátor az a hallgató lehet, aki:

1. az adott félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,

2. alapszakon szerzett oklevéllel vagy két lezárt félévvel és legalább 50 teljesített kredittel rendelkezik,

3. a legutolsó aktív félévében legalább 3,0 tanulmányi ösztöndíj átlagot ért el,

4. rendelkezik a kisebb hallgatói közösségek munkájának irányításához szükséges készségekkel,

5. megfelelő oktatói ajánlással rendelkezik, és

6. nem áll fegyelmi, büntető vagy szabálysértési eljárás alatt.

III. Benyújtandó dokumentumok

1. Tanszéki fogadónyilatkozat;

2. Önéletrajz (nyelvtudás, gyakorlati helyek, szakmai munkásság megjelölése);

3. Motivációs levél (szakmai kompetenciák, kutatási terület, érdeklődési kör megjelölése);

4. Kreditigazolás;

5. Utolsó aktív félévről készített indexmásolat.

(A kreditigazolás és az utolsó aktív félévről készített indexmásolat két külön dokumentum!!!)

IV. A pályázat benyújtása, bírálata

A pályázatokat a pályázati űrlapon, a kötelezően csatolandó dokumentumokkal együtt kell 2023. január 30. (hétfő) 12 óráig az oktatási dékánhelyettes részére egy példányban benyújtani (VIII. Tavaszmező utca 17. A ép. I. em. 108.) tanszékenként összegyűjtve!

Minden pályázaton, a „Tanszéki nyilatkozaton” fel kell tüntetni a tervezett foglalkoztatási óraszámot!

A határidőn túl érkezett, továbbá a hiányosan benyújtott pályázat érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerül!

A hiánytalanul benyújtott pályázatokat az oktatási dékánhelyettes bírálja el legkésőbb 2023. február 3. (péntek) 12 óráig. A sikeres pályázók az elbírálást követően írásbeli értesítést kapnak.

Kelt: Budapest, 2022. december 15.

Csikósné Dr. Pap Andrea

oktatási dékánhelyettes

A szabályzat tartalma az alábbi oldalon megismerhető:

[2] A demonstrátori pályázatot az illetékes Kar oktatási dékánhelyettese az intézetek vezetőinek javaslatára a vizsgaidőszak végéig hirdeti meg.

[3] A karok - választásuk szerint - a demonstrátori tevékenység ellátására az alábbi kategóriák szerint írhatnak ki pályázatot:

1. a demonstrátor heti 15 órában történő foglalkoztatása esetére havi 48.000 Ft ösztöndíj;

2. a demonstrátor heti 10 órában történő foglalkoztatása esetére havi 32.000 Ft ösztöndíj;

3. a demonstrátor heti 5 órában történő foglalkoztatása esetére havi 16.000 Ft ösztöndíj.