Kandó Kálmán Szakkollégium

I. LoraWan  tanfolyam

LoraWan tanfolyam 2019. 05.20. - 2019.05.23 került megrendezésre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar Tavaszmező utcai telephelyén, melyet Sándor Tamás és Borsos Döníz tartottak. A képzés a Kandó Kálmán Szakkollégium keretein belül került megrendezésre, 22 vettünk rajta részt.

A négy napon át tartotó képzés első napján megismerkedtünk a hálózati modellel, a vezeték nélküli technológiák alapjaival , az IoT-val és az Ipar 4.0-val. Másnap megtanultuk a LoRa technológia alapjait, és pont-pont kapcsolatot létesítettünk két LoRa eszköz között , ezután pedig a LoRaWAN hálózatokkal foglalkoztunk és megismerkedtünk a loriot.io szolgáltatásával is..A képzésen a SODAQ ExpLoRer (Microchip RN2483 LoRa modul) fejlesztői eszközt használtuk, mely a ChipCAD Kft.-től került beszerzésre.. Harmadik napon még mélyebbre ástuk magunkat a LoRa technológia rejtelmeibe. A fejlesztői eszközön lévő hőmérséklet szenzorra fejlesztettünk adatgyűjtő programot, melyhez a megjelenítő alkalmazást NodeRED-ben készítettük el. Utolsó napon, a képzés lezárásaként, mindenkinek egy saját LoRa technológiát használó alkalmazást kellett fejleszteni, és egy rövid tesztet írnia, így mérték fel mit sikerült elsajátítanunk a képzés során. A projekteket kisebb csoportokba szerveződve valósítottuk meg, melyek során megvalósult a: Csepereg az eső projektet, Fémes érzékelő projektet, Hő és mozgás detektáló projekt, és a Gleccser mozgás detektáló alkalmazás is. A képzés mindenki sikeresen teljesítette, mely oklevél formájában került elismerésre.

A képzés interaktív, a kezdő hálózatfejlesztők számára is érthető, és érdekes információkat tartalmazott. Számomra hálózati technológiák, a hálózati modell megismerésében és használatában nyújtott nagy segítséget. A választott SODAQ ExpLoRer eszköz egyszerűen, könnyen, jól kezelhető..
Örömmel vettem, hogy lehetőségem nyílt a tanfolyamon részt venni, örülnék, ha a továbbiakban is lennének ilyen érdekes és hasznos képzések. A folytatásban szívesen fogadnék egy olyan képzést, ahol még részletesebben elmélyülnénk a technológiában és akár a teljes LoRa kommunikációt nekünk kéne megvalósítani.

Szeretném a figyelmébe ajánlani, javasolni a képzést a Villamosmérnöki Kar azon hallgatóinak, akik érdeklődnek a beágyazott rendszerek, illetve a z új vezeték nélküli kommunikációk iránt.