A Junior Master of Light díjat a Lisys-Project Kft. alapította 2015-ben az ERCO Lighting GmbH támogatásával, melyhez Magyar Belsőépítész Egyesület és a Magyar Mérnöki Kamara Elektrotechnikai Tagozata is támogatólag csatlakozott.
A díjjal az alapító azoknak az egyetemi hallgatóknak a tevékenységét, alkotó munkáját kívánja elismerni, akik gondolataikkal, újító ötleteikkel,
világítási terveikkel, a megszokottól eltérő szemléletükkel hozzájárulhatnak a hazai világításkultúra fejlődéséhez.
A 2016-ban kiírt pályázatban az 1. helyezést (megosztva) egyetemünk posztgraduális képzésében résztvevő hallgatója, Molnár Tamás nyerte el
"Dinamikus világítás alkalmazása oktatási intézményekben" című munkájával, aki a KVK Mikroelektronikai és Technológia Intézetnél Molnár Károly Zsolt és Nádas József szakmai vezetésével működő Világítástechnikai szakmérnöki képzésben vesz részt. Sikeréhez ezúton is őszinte örömmel gratulálunk, és köszönjük, hogy egyetemünk - és azon belül karunk és intézetünk - hírnevét országos szinten is öregbítette.