Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar 2020.02.05-i Nyílt Napi rendezvényén az Enterprise Group Industry üzletága által a MyArtoo projektben készített R2D2 hasonmás és egy a villamosmérnök szak harmadéves BSc-s Automatizált gyártórendszerek specializációján tanuló hallgatók által a Projektmunka I. keretében készült rajzoló deltarobot szórakoztatta a közel száz érdeklődőt a tájékoztatókkal párhuzamosan a teremben. R2D2 a tőle megszokott módon időnként a teremben mozgott, illetve tetszését nyilvánította egy-egy érdekes hír hallatán. A rajzoló deltarobot pedig a megalkotói által egy mobil telefonnal lefényképezett alakzatot a telefonról átküldve a robot beágyazott vezérlőjének, az szervomotorok által mozgatott karok segítségével papírra rajzolta azt, így például a specializáció azonosítóját fémjelző F4 ábrát is.

A rendezvényen a kari köszöntőt követően a hallgatóság megismerkedhetett a Kandó Kar felépítésével és a karon folyó képzési lehetőségekkel, így a villamosmérnökképzéssel és a mérnökpedagógus képzéssel. A tájékoztató kiegészült hasznos ismeretekkel a duális és kooperatív képzési formákban rejlő lehetőségek bemutatásával, illetve az Erasmus program által támogatott külföldi tanulmányok és szakmai gyakorlatszerzési lehetőségek ismertetésével, illetve a villamosmérnök képzés befejeztét követően az elhelyezkedési, illetve tovább tanulási lehetőségekkel. Bemutatkozott a villamosmérnök hallgatók szakmai önálló munkáját segítő Kandó Kálmán Villamosmérnöki Szakkollégium, felvillantva azokat a szakmai programokat, amelyek során a villamosmérnök hallgatók saját szervezésükben tudnak biztosítani többi hallgatótársuk számára üzemlátogatások, szakmai utak és szabadidős kirándulások formájában, illetve szakmai körök és tanfolyamok szervezésével. A programot a Kandó Kar Hallgatói Önkormányzatának prezentációja és kis filmje követte, amely hűen ábrázolta a Gólyatábortól a Diplomaátadóig tartó 3,5-5,5 éves időszakot, felcsillantva a valós közösségek kialakulásának lehetséges helyszíneit.

A rendezvény a józsefvárosi telephely laborjainak bemutatásával zárult, ahol is néhány jelentősebb labor került bemutatásra, így a Híradástechnika Intézet Távközlési Informatika Laboratóriuma, a Médiatechnológia Laborja és a Vodafone 4G Laborja, a Mikroelektronikai és Technológia Intézet Elektronika Laborja és a Világítástechnika Laborja, illetve a Műszertechnikai és Automatizálási Intézet Elektronikai-orvostechnikai műszerek és tesztelés Laborja és az Automatizált gyártórendszerek Laborja. Az egyes laborokban a látogatók érdekes mérésekkel ismerkedhettek meg, illetve a betekintést kaphattak a Kandó gyakorlatias képzésének valóságába.

Remélhetőleg az izgalmakkal teli nap élményével és biztosabb választás tudatával távozhattak a lehetséges elsőseink, akik közül minél többükkel az augusztusi Gólyatáborban fogunk majd találkozni!